Cookies kullanıyoruz. Bu web sitesini kullanarak kullanımlarını kabul etmiş oluyorsunuz.
OK
Sipariş durumunu x
Sign out

0 850 390 20 560 850 390 20 56

X
Yardıma ihtiyacınız
var mı?
Doğru lastikleri
seçmeniz için
sizi adım
adım yönlendiriyoruz.
Lastik Arama
Genişlik
Yükseklik
Çap
Reifen Finden

araca göre
Marka:
Model serisi:
Üretim yılı / tip:
Üretim yılı / tip:

Elektrikli ve hibrit otomobiller için lastikler

Tescil edilen araçların rakamlarında görülen artışa bakıldığında, elektrikli otomobillerin ve hibrit tahrikli araçların artık sadece bir trend olarak kalmayıp, aynı zamanda yavaş yavaş piyasanın kalıcı bir parçası haline geldiği görülüyor. Doğal olarak, elektrikli otomobiller (ya da genel olarak elektrikli araçlar) ve hibrit araçlar için özel lastikler gereklidir.

Lastik seçiminde nelere dikkat edilmelidir

Güvenli yol tutuş, yüksek sürüş konforu ve bununla birlikte oldukça ekonomik olması - tüm bunlar sunduğu özelliklerdir. Lastik sektöründe gerçekten kolay bir iş yok. Düşük yuvarlanma dirençli (AA etiket işaretiyle tanınan) ve yüksek yük kapasiteli geleneksel lastik modelleri de uygun olabilir. Online mağazamızda, sizlere bu özelliklere sahip özel olarak tasarlanmış lastikleri sunuyoruz.

Üreticilerin en yeni lastikleri hangileridir?


Michelin ePrimacy Bu arada, elektrikli otomobil lastikleri için “uzun ve dar” terimi kullanılmaya başladı. Bu da geniş çevreli ve dar dişli lastikleri, bir diğer deyişle özellikle elektrikli otomobiller için geliştirilmiş lastikleri ifade eder. Ünlü üreticilerden bazıları elektrikli otomobiller için özel lastikler sunmaktadır:

 • Michelin ePrimacy
  elektrikli araçlar için %7’ye varan daha uzun menzil mesafesi, 15-20 inç lastik çapı
 • Continental EcoContact 6
  daha düşük yakıt tüketimi, yüksek menzil mesafesi, yüksek teknoloji silika bileşen
 • Hankook Kinergy Eco 2
  yakıt verimliliği için daha iyi, lastik yuvarlanma gürültüsü daha az, hem ıslak hem de kuru yüzeyler için daha iyi yol tutuş
 • Kumho Wattrun VS31
  son teknoloji malzemelerin kullanımı sayesinde oldukça hafif, maksimum yakıt verimliliği için iyileştirilmiş yuvarlanma direnci, sessiz ve rahat kullanım

Elektrikli otomobil lastikleri için gereklilikler


 • Güvenlik
  Her zaman olduğu gibi, kural: Önce Güvenlik! Elektrikli otomobil lastikleri özellikle olumsuz hava koşullarında hem uygun yol tutuş, hem de kısa fren mesafesi özelliklerini sunmalıdır. Lastik etiketinde yer alan ikinci harf - ideali A harfi - ıslak zeminlerde çok iyi fren yapma özelliğine sahip olduğunu gösterir.
 • Düşük yuvarlanma direnci & daha yüksek yük kapasitesi
  Elektrikli otomobiller, içerdikleri büyük bataryalar nedeniyle genellikle daha ağırdır. Kullanılan lastikler, bir taraftan artan yük ile daha yüksek yuvarlanma direnci, diğer taraftan lastik aşınması ile enerji tüketimi arasında dengeyi sağlamalıdır. Bazı lastik üreticileri, ağır araçlar için XL işaretli lastikleri önermektedir. En düşük yuvarlanma direncine (verimlilik sınıfı A) erişmek halen hedef olmaya devam ediyor, çünkü net olan bir şey var: direnç ne kadar düşerse, menzil mesafesi o kadar artar.
 • Tork
  Elektrik tahriki nedeniyle, araç hızlanmaya başlarken elektrikli ve hibrit otomobillerin lastiklerine uygulanan tork benzinli ve dizel otomobil lastiklerine uygulanan torktan daha yüksektir. Bu da menzil mesafesini etkilemektedir
 • Düşük gürültü
  Düşük gürültü düzeyi sürüş konforunu kesinlikle artırmaktadır. Elektrikli otomobiller genellikle çok sessiz oldukları için bu durum lastik seçimi yapılırken göz önünde bulundurulmalıdır.

Popular electric cars & matching tires


Label: A-A-68

Can the EU tyre label help me choose the right tyres for my electric car?

Yes, because the EU tyre label provides information on the characteristics of the tyre in the following three areas:

a)  Efficiency class

b)  Wet adhesion

c)  Noise emissions

A good tire especially for electric cars should have an A in the categories efficiency class and wet grip. Car owners who attach great importance to driving comfort, choose a tire with a low decibel value. Because the lower the number, the smoother the tire runs. Particularly quiet tires are also marked with a wave symbol.

Fiyatlara KDV ve Türkiye’deki teslimat dahildir.