Cookies kullanıyoruz. Bu web sitesini kullanarak kullanımlarını kabul etmiş oluyorsunuz.
OK
Sipariş durumunu x
Sign out

0 850 390 20 560 850 390 20 56

Hakkımızda

Delticom'un yöneticileri Rainer Binder ve Andreas Pruefer , lastik pazarlama çizgilerini geliştirmek için internet üzerinden ilk defa online lastik satışı yapılan bir site oluşturdular. Delticom bugün dünya da 41 ülkede faaliyet göstermektedir. Bu yıl içinde de bu sayıya yeni ülkeler ilave edilmesi düşünülüyor. Motosiklet lastikleriyle birlikte artarak devam eden bir ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Sadece Almanya'da online lastik satışına imkân veren site geliştirilerek bügün tüm ülkelerde kullanabilecek hale geliştirilmiştir. Sitenin başlangıcı hemen hemen 19 yıl önce İnglitere'de açılan www.yourtyres.com sitesine dayanır.

Haftanın 7 günü , 24 saat birbirinde farklı lastik çeşidinin yer aldığı piyasa koşullarında 100 ‘den farklı marka ve 25.000 ‘den fazla lastik çeşitleri ile ortalama %25 'e varan indirimlerle rakip firmalardan daha düşük fiyatlarda online lastik satış hizmeti sunmaktadır. www.tyres.co.uk / www.lastik-online.com.tr

Bu başarının arkasındaki sır Delticom'un toptan satışa dayanan eski ekonomik sistemiyle internetle gelen yeni ekonomik düzenin birbirini başarlı bir şekilde tamamlamasıdır. Delticom bu ikisinin bir konseptini pratiğe dökebilmiştir. Toptan satışın yanında tüm ürün çeşitleriyle internet ortamında da satış yapabilmektedir.

2002 yılında 34 milyon Euro'nun üzerindeki geriliyle bir önceki yılki 21 milyonluk gelirinin hemen hemen 2 katına yaklaşmıştır .Bunun üçte ikisi toptan satıştan olurken , üçte biri de e-ticaretle gerçekleşmiştir.

Delticom 'un dikkat çekme nedeni daha düşük fiyatlarda satış yapması sistemi sayesindedir. Şirket olarak dünya genelinde çok sayıda iletişimde olduğumuz firmalar ve satış yaptığımız müşteriler bulunmaktadır. İnternet teknolojisi de en iyi şekilde kullanılmıştır. Sipariş verilmesi , nakliye ve teslimat işlemlerinin tamamı online olarak yapılabilmektedir. Delticom'un yöneticilerinden Pruefer lastik’te online satışa başlanmasıyla maliyetin yaklaşık %50 oranında azaldığını belirtti. Binder ise '' Maliyetlerimizi düşürmemiz bize müşterilerimize daha cazip fiyatlarla lastik sunabilmek imkânı veriyor'' diye ekledi . Nakliye ücreti lastik fiyatlarımıza dahildir.Sipariş ettiniz lastiklerin teslimatı istediğiniz herhangi bir adrese yapılabilir. Siparişlerinizin %90 olasılıkla 1 hafta içerisinde elinizde olacağının garantisi vermektedir. İnternet konusundaki deneyimiz kişiler için kullanımı çok kolay bir sitedir. Sitede müşterilerimize ihtiyacına göre binek , ticari ya da tüm arazi araçlarında kullanılmak üzere hangi lastiği alması gerektiği konusunda yardımcı olan bir Alman şirketi tarafından tasarlanmış ADAC sistemi kullanılır.

Sitede ödeme işlemlerinde günümüzün uluslararası internet güvenlik standartı olan SSI vardır. 2001 kış sezonunda entegre olmuş sistemi sayesinde internet vasıtasıyla direkt olarak verilen sparişlerin takip edilebilme olanağı bulunmaktadır.

Pruefer 'e göre Delticom bir online satış sitesi olarak ihtiyacınız olan yeni hizmetler sunuyor. Buna ilave olarak yakın gelecekte e-ticaretle şirketin ileriye dönük beklentileri olduğunu ifade ediyor. 2002'de merkezi Hannover'a alınan şirket , en az iki yıl içinde diğer Avrupa ülkelerinde de online satış ağını genişletmeye hedeflendi ve başarılı olundu. Ayrıca şirketin Avrupa genelinde motosiklet lastiklerinin satışını daha ileriye götürme planı vardı.

Çalışma saatleri ve yerleşim yeri gibi zaman ve cografik nedenlerin artık bir önemi yoktur. Ulaşım ve zamandan tasarruf etmek ve daha az yaygın olan ürünleri bulmak için tercih edilen bu e-ticaret sitesinde mümkün olduğunca çabuk fiyat düzenlemesine gidilebilmektedir. Delticom'un lastik satışı yapan ticari müşterilerinin önemli bir yüzdesi bugün e-ticareti kullanmaktadır. Son günlerde e-ticareti alışverişin yaklaşık %25 ‘ini oluşturan ticari müşterilerin sayısı yüksek oranlarda artış göstermektedir. Haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz online satış yapılması sayesinde özellikle ticari müşteriler iş saatleri dışında da internet üzerinden stokları takip edebilir. İnternet sitelerimizden de lastik montajı yapan servislere ulaşılabilir. Montaj işlemi için ek bir çaba harcanmadan site içerisinde alışveriş yaparken aynı anda bu hizmetten yaralanabilme olanağının bulunması yeni müşteriler kazanılmasına olumlu bir etkiye sahiptir. Böylelikle müşteri aracına lastik bakarken montaj konusunuda halletmiş olur.

Delticom bugün kendilerine ait olanların dışında toplamda 22 markanın daha distribütörlüğünü yapmaktadır. R.Binder ‘ilgi çekici kar oranlarıyla bu ürünler özelikle ticari müşterilerimiz için çok daha cazip olmaktadır’ diye belirtiyor.

41 ülkede 100'den fazla bulunan internet mağazalarımızda 25.000’den fazla ürün çeşiti ile müşterilerimize ( otomobil, bisiklet, motosiklet, kamyon ve otobüs lastiklerinden, özel lastiklere kadar ) çok geniş ve kapsamlı bir ürün seçimi sunuyoruz. Ayrıca 300.000’den fazla araba parçası , aksesuar ve motor yağları gibi diğer ürün gruplarındada oldukça geniş bir satış yelpazesine sahip olarak hizmetlerimiz her geçen gün çok daha güçlü ve aktif devam etmektedir ve Dünyada 5 milyondan fazla müşterinin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

Saygılarımızla
DELTICOM Ailesi.